جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

داروی بیماران هموفیلی از انحصار در آمد

   

  داروی ال اسپارژ نیاز داروی بیماران هموفیلی بوده که تحت انحصار آمریکا و اروپا است، هم اکنون مرحله تولید آزمایشگاهی را با موفقیت گذرانده و تا دو سال آينده وارد بازار می شود.
   دکتر غلامرضا حاتم، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: داروی ال اسپارژ نیاز دارويی بیماران هموفیلی است که از خارج وارد می شود و محدودیت هايي برای تهیه دارو به دلیل  تحریم ها وجود دارد.

  وی گفت: ماموریت  تهیه این دارو به لحاظ  امکانات و تجهیزاتی که در دانشگاه ها وجود داشت به عهده این دانشگاه قرار گرفت.

   معاون پژوهشی دانشگاه تصریح کرد: فاز اول تولید آن انجام گرفته و مرحله تولید آزمایشگاهی آن با موفقیت انجام شده است و مجوز فاز صنعتی را نیز اخذ کرده است.

  وی اظهار کرد: اگر بودجه های لازم آن که قول آن را وزارت بهداشت داده است به موقع به دست ما برساند تا دو سال دیگر این دارو وارد بازار می شود.

  وی خاطر نشان کرد: اگر چه هزینه تولید این دارو در کشورمان بالا است ولی با ارزی که از کشور برای تهیه این دارو خارج می شود با تولید آن در کشور هزینه ظرف مدت کوتاهی جایگزین می شود.  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 12 مرداد 1392
  منبع
  برچسب ها : تولید ,دارو ,دانشگاه ,داروی ,هموفیلی ,بیماران ,بیماران هموفیلی ,پژوهشی دانشگاه ,برای تهیه ,وارد بازار ,مرحله تولید ,مرحله تولید آزمایشگاهی ,دار ,
  داروی بیماران هموفیلی از انحصار در آمد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر